Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

LG, Hava Temizleyici Yüz Maskesini Tanıttı

LG, Hava Temizleyici Yüz Maskesini Tanıttı

LG, bataryayla çalışan hava temizleyici yeni yüz maskesini duyurdu.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, LG, bataryayla çalışan ve şirket tarafından “giyilebilir hava temizleyici” olarak tanıtılan yeni yüz maskesini duyurdu.

“PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici” olarak isimlendirilen cihaz, kullanan kişinin hem kapalı mekanlarda hem de açık havada temiz hava solumasını sağlıyor.

Tek bir şarjla sekiz saat kullanılabilen cihaz iki adet H13 HEPA filtreye sahip ve HEPA filtreler evlerde kullanılan hava temizleyicilerde de yer alıyor. Bu filtreler havadaki partikülleri %99,97 oranında temizliyor.

İkili fana sahip olan maske aynı zamanda patentli solunum sensörleri barındırıyor ve bu sensörler, fanların hızlarını ayarlayarak maskenin, kullanıcının nefes alma hızına uyum sağlamasına yardımcı oluyor.

Maskelerin koruma kılıflarında UV-LED ışıkları yer alıyor ki bu LED’ler de bakterileri öldürebilme özelliği taşıyor. Kılıf ayrıca kullanıcıların telefonlarındaki bir uygulamaya, maskelerin filtrelerinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği konusunda uyarı gönderiyor.

Görsel: lgnewsroom.com

İlgili İçerikler

Disney Plus 28 Milyon Üye Sayısını Geçti

Zehra Öney

Artık Twitter Uygulamasından Canlı Yayın Yapmak Mümkün

Zehra Öney

Hindistan 59 Çin Uygulamasını Yasakladıktan Sonra Yerel Uygulamalar için Yarışma Açtı

Zehra Öney