Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Los Angeles Belediye Avukatı Koronavirüse Rağmen Parti Verenler Hakkında Harekete Geçti

Los Angeles Belediye Avukatı Koronavirüse Rağmen Parti Verenler Hakkında Harekete Geçti

Koronavirüs tehlikesine rağmen parti vermeye devam edenler hakkında ceza kararı çıkabilir.

Yaklaşık 5,8 milyon kişinin koronavirüse yakalandığı ve 180.000 kişinin hayatını kaybettiği Amerika Birleşik Devletleri, koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen ülke oldu. Şehir ya da eyalet bazlı çeşitli kısıtlamalar hala devam ederken bazı kişiler maalesef beklenildiği kadar sorumlu davranmıyorlar. Hele ki bu kişiler milyonlarca takipçiye sahip kişiler olduğunda bu durum, daha çok öne çıkıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ünlü sosyal medya uygulaması TikTok’ta “fenomen” olan Bryce Hall ve Blake Gray’in de aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında koronavirüs pandemisinin yayılmasını önlemek adına uygulanan kısıtlamaları ihlal ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Los Angeles’ın ünlü Hollywood Hill bölgesinde yer alan evlerinde önce 8 Ağustos’ta bölgede yaşayanların şikayeti üzerine gelen resmi görevlilerin uyarı ve ihtarlarına rağmen, 14 Ağustos’ta yeni bir parti verilmesinin ardından ekipler yine eve geldi: Onlarca konuğun bulunduğu parti, Bryce Hall’ın 21. yaş günü kutlamasıydı.

Harekete geçen belediye avukatı Mike Feurer konu hakkında dosyayı hazırladı. 4 kişi 2000 dolar para cezası ve bir yıla kadar hapis cezası alabilir.

Görsel: glbnews.com

İlgili İçerikler

Uber, Londra’da 15 Aylık Lisansını Aldı

Zehra Öney

Netflix, ABD ve Kanada’da Aylık Üyelik Ücretlerini Artırdı

Zehra Öney

TikTok Yeni Ebeveyn Kontrollerini Tanıttı

Zehra Öney