Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Apple Yeni iPhone’ları 13 Ekim’de Tanıtabilir

Apple Yeni iPhone’ları 13 Ekim’de Tanıtabilir

Apple’ın yeni ürün lansmanıyla ilgili detaylar netleşmeye başlıyor: Apple yeni iPhone’ları 13 Ekim’de tanıtabilir.

Apple’ın her yıl Eylül ayında yeni iPhone tanıtımı yapmasına çok alışmıştık. Ancak bu yıl koronavirüs pandemisi sebebiyle şirket ilk kez Eylül ayında yeni iPhone model(ler)ini tanıtmadı. Onun yerine Apple Watch modelleri, yeni iPad, Fitness+ ve Apple One üyelik sistemini tanıtmakla yetindi.

Merakla beklenen iPhone lansmanıyla ilgili detaylarsa netleşmeye başladı. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, sızan bilgilere bakılırsa Apple’ın yeni iPhone etkinliği 13 Ekim’de düzenlenecek. Bunda iki etken öne çıkıyor: Şirket, genellikle tanıtım etkinliklerini ayın ilk iki haftasında yapıyor ve seçilen gün genellikle Salı oluyor. Bu açıdan 13 Ekim oldukça öne çıkan bir tarih oldu.

Lansmanda ise Apple’ın bu defa 4 farklı iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Bunlar arasında tıpkı iPhone 11 tanıtımında olduğu gibi, 6,1 inçlik iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, 6,7 inçlik iPhone 12 Pro Max modelleri bulunuyor. Asıl dikkat çekici olansa Apple’ın iPhone 12 Mini isimli, daha küçük ekrana sahip bir modeli tanıtması olacak. Apple’ın küçük ekranlı modellerine olan ilgi iPhone SE modelleri ile devam ediyor ve anlaşılan iPhone 12 Mini de bu trendin takipçisi olacak.

Görsel: macrumors.com

İlgili İçerikler

Facebook, ABD Başkanlık Seçimleri Öncesinde Politik Reklamları Yasaklıyor

Zehra Öney

Mark Zuckerberg Temsilciler Meclisinde İfade Verecek

Zehra Öney

Makaralı Filme Sahip Fotoğraf Makinelerine Elveda: Canon, Son Makinesini Sattı

Zehra Öney