Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Huawei Yeni Nesil Telefonlarını 22 Ekim’de Tanıtacak

Huawei Yeni Nesil Telefonlarını 22 Ekim’de Tanıtacak

ABD tarafından yaptırımla karşılaşan Huawei, yeni nesil telefonlarını tanıtacak.

Huawei, geçtiğimiz yıl ABD tarafından yasaklanmış ve pek çok ABD’li şirketin Huawei ile çalışması yasaklanmıştı. Bu açıdan örneğin Huawei, Android işletim sistemi lisansına sahip olamayacak ve benzer şekilde Google tarafından geliştirilen uygulamalar da Huawei cihazlarında olamayacaktı.

Bu açıdan 2019 ve 2020’de özellikle Batı dünyasında zorlu bir süreç geçiren şirket, kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

The Verge tarafından tarafında yayınlanan habere göre, Huawei, yeni telefonlarının tanıtımını 22 Ekim’de yapacağını duyurdu. Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro isimli telefonların tanıtılmasının beklendiği etkinlikte Huawei’nin Kirin çiplerini bir daha kullanmayacağını duyurması da bekleniyor. Richard Yu, 7 Ağustos’ta düzenlenen bir konferansta, “Bu yıl Huawei’nin yüksek teknolojik Kirin çiplerini kullanacağı son yıl olabilir.” demişti.

Huawei Mate 40’ın 6,5 inç’lik ekranla, Huawei Mate Pro’nun ise 6,7 inç ekranla gelmesi bekleniyor. Cihazların fiyatlarının ise 1400 ile 1500 dolar arasında olacağı konuşuluyor.

Görsel: Huawei

İlgili İçerikler

Çin’in Devlet Ajansı, Yapay Zekaya Sahip Sanal Haber Sunucusunu Tanıttı

Zehra Öney

Pepsi ve Blippar’ın Futbolnow Kampanyası 2,4 Milyon Kez Blipplendi

Zehra Öney

DVD Kiralama Henüz Ölmedi: En Azından Netflix İçin

Zehra Öney