Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Netflix Ücretsiz Deneme Özelliğini Sonlandırıyor

Netflix Ücretsiz Deneme Özelliğini Sonlandırıyor

Netflix ücretsiz deneme özelliğini pek çok ülke için sonlandırdı.

Dünyanın en büyük eğlence servislerinden Netflix, radikal bir karar alarak ücretsiz deneme özelliğini sonlandırdı. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Netflix’in ücretsiz deneme özelliği ABD, Birleşik Krallık, Japonya, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde kaldırıldı.

Bu karardan önce, kullanıcılar Netflix’e üye olurken 1 ay boyunca servisi ücretsiz olarak kullanabiliyorlar ve sonrasında seçtikleri plana göre aylık olarak ücret ödüyorlardı. Bu dönemde üyeliğini iptal eden kullanıcılar herhangi bir ücret ödemiyorlardı.

Ancak bu kararla birlikte kullanıcılara sunulan bu avantaj kaldırılmış oldu. Artık kullanıcılar Netflix’teki dizi, film ve diğer şovları izlemek için üye oldukları andan itibaren aylık olarak ücret ödeyecekler.

Benzer bir uygulamayı Disney+ da gerçekleştirmişti. Lansman döneminde kullanıcılarına 1 aylık ücretsiz deneme sunan Disney+, sonrasında bu özelliği sonlandırmıştı.

Görsel: netflix.com

İlgili İçerikler

Video İzleme Servisleri Koronavirüs Pandemisi Karşısında Aşırı Trafik Yükünü Önlemek için Avrupa’da Görüntü Kalitesini Azaltıyor

Zehra Öney

Drone’lar Yükselmeye Hazır: Amerikan Hükûmeti Pek Çok Şirkete İzin Verdi

Zehra Öney

Z Jenerasyonu Hakkında Neler Biliyoruz?

Zehra Öney