Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Siber Güvenlik Sosyal Yaşam

Google’ın Sağlık Çalışmaları Uygulaması, Android Kullanıcılarının Araştırmalara Katılmalarını Sağlıyor

Google’ın Sağlık Çalışmaları Uygulaması, Android Kullanıcılarının Araştırmalara Katılmalarını Sağlıyor

Google, Sağlık Çalışmaları mobil uygulaması sayesinde sağlık araştırmaları alanına giriyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Google, tıbbi araştırmalar konusunda önemli bir adım atıyor. Şirket, Sağlık Çalışmaları (Health Studies) uygulamasıyla Android kullanıcılarının araştırmalara katılmalarını sağlıyor.

Uygulama, kullanıcıların çeşitli anketlere katılmaları ya da telefon sensörlerinin edindiği bilgileri paylaşmaları yoluyla projelere güvenle katkıda bulunmalarını sağlıyor. Harvard Medical ve Boston Çocuk Hastanesi tarafından yürütülen ve kullanıcıların katkıda bulunabilecekleri ilk araştırma, COVID-19 ve grip (influenza) gibi solunum yolu rahatsızlıklarına odaklanıyor.

Sağlık araştırmalarının hassas durumu hesaba katıldığında Google bu konuda kullanıcılarına önemli gizlilik avantajları sunuyor: Şirket, kullanıcıların sağladıkları verilerin şifrelendiğini ve telefonlarında saklandığını belirtiyor. Ayrıca kullanıcılar katkıda bulundukları tüm verileri görebilecek ve araştırmalar, kullanıcıların izin verdiklerinden daha fazlasına erişemeyecekler. Google ayrıca, çalışmaların reklamverenlerle paylaşılmayacağını ve verilerin onlara satılmayacağını belirtiyor.

Görsel: blog.google

İlgili İçerikler

Marka İş Birliği Sayesinde Pokémon GO’ya 18.000’den Fazla “PokéStop” ve “Gym” Geliyor

Zehra Öney

Apple Watch 26 Haziran’da 7 Yeni Ülkede Daha Satışa Çıkıyor

Zehra Öney

Hollywood Silikon Vadisi ile Buluşuyor: Valleywood 2015!

Zehra Öney