Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Facebook Silah ve Silah Aksesuarları Reklamlarını 22 Ocak’a Kadar Yasakladı

Facebook Silah ve Silah Aksesuarları Reklamlarını 22 Ocak’a Kadar Yasakladı

Joe Biden’ın yemin töreni kapsamında Facebook da önlemler alıyor: Silah ve silah aksesuarları reklamları 22 Ocak’a kadar yasaklandı.

ABD Başkanlık Seçimini Joe Biden’ın kazanmasının ardından ABD oldukça hareketli günler geçirdi. Özellikle 6 Ocak’ta Amerikan Kongre Binasının Trump destekçilerince basılması kanlı bitmişti. 5 kişinin yaşamını yitirdiği eylemden sonra teknoloji şirketleri de çeşitli önlemler almaya başladı. Örneğin Apple ve Google, Parler uygulamasını, uygulama mağazalarından kaldırdı.

6 Ocak’ta gerçekleşen olaylarda Facebook da yoğun eleştirilerle karşılaşmıştı. O gün gerçekleştirilecek eylemin hazırlık ve organizasyonu için Facebook ve ona bağlı uygulamalarda gönderilere izin verilmesi ve zırh ile tabanca kılıfı gibi ürünlerin reklamlarının yayınlanması yoğun eleştirilere sebep olmuştu. Facebook, yaşanan olayların ardından silah, askeri mühimmat ve susturucu gibi silah geliştirme aparatı reklamlarını yasaklamıştı.

20 Ocak ise yine önemli bir gün, çünkü Joe Biden’ın yemin töreni gerçekleştirilecek.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Facebook yaptığı yeni açıklamada, ABD’de silah kasaları, can yelekleri ve silah kılıfları gibi ürünlere yönelik reklamları da yasakladığını duyurdu. Şirket, aynı zamanda reklam yasaklarını 22 Ocak’a kadar uzattığını da açıkladı.

Görsel: edition.cnn.com

İlgili İçerikler

20 Yılın Sonunda İnsanın Gen Haritasının Tamamı Ortaya Çıkarıldı

Zehra Öney

İş Hayatında E-postalarda Kullanılan En Rahatsız Edici İfadeler Hangileri?

Zehra Öney

Facebook Haber Kaynağı Artık Daha Fazla Kişiselleştirilebilecek

Zehra Öney