Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Netflix, Android Cihazlarda Otomatik Kapanma Özelliğini Test Ediyor

Netflix, Android Cihazlarda Otomatik Kapanma Özelliğini Test Ediyor

Netflix’in otomatik kapanma özelliği, dizi izleyerek uyuyanlar için önemli bir özellik.

Dünyanın en popüler video izleme servislerinden Netflix, Android cihazlar için önemli bir özelliği test ediyor. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, test için seçilen kullanıcılar artık zamanlayıcı ayarlayabilecekler ve süre dolduktan sonra da uygulama otomatik olarak kapanacak.

Kullanıcılara sunulan zamanlayıcı özellikleri ise şunlar: 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika ya da “program sonu”. Program sonunu seçen kullanıcıların cihazlarında, örneğin bir dizi izliyorlarsa ilgili bölüm bittikten sonra uygulama kapanacak, böylece bir sonraki bölüm otomatik olarak başlamayacak. Benzer şekilde film ya da diğer içerikler bittiğinde de uygulama, öneriler yapmadan kapanıyor olacak.

Bu özellik sadece “yetişkin” hesaplarında kullanılabiliyor. Yani çocukları için ayrı bir profil oluşturan ve Netflix’in çocuklar için sunduğu “Kids” profilini kullanan çocukların profillerinde bu özellik kullanılamayacak.

Henüz test aşamasında olan özellik, tüm Android kullanıcıları için aktif değil. Aktif olup olmayacağı ya da Apple’ın iOS işletim sistemi için de aynı özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Görsel: xda-developers.com

İlgili İçerikler

Microsoft, Japonya’nın Koronavirüs Temas Takip Uygulamasını Geliştirdi

Zehra Öney

Samsung 3. Çeyrekte Mobil’den 23.3 Milyar Dolar Kazandı

Zehra Öney

Disney Plus Avrupa’ya Planlanandan Daha Erken Geliyor

Zehra Öney