Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Müzik Festivalleri de Koronavirüsten Etkileniyor

Müzik Festivalleri de Koronavirüsten Etkileniyor

Koronavirüs sebebiyle pek çok müzik festivali bu yıl da düzenlenmeyecek.

Koronavirüs pandemisi hayatımızın her alanını etkilemeye devam ederken müzik sektörü de bundan fazlasıyla zarar gördü. İptal edilen konserlerin yanı sıra, müzisyenlerin işsiz kalması hem Türkiye’de hem de dünyada ilgi çekmeye devam ediyor. Sektörün en önemli etkinlikleri ise bu yıl da iptal edildiklerini açıklıyorlar.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ABD’nin en büyük müzik festivallerinden Coachella, Nisan 2021’de düzenlenmeyeceğini açıkladı. Bu, festivalin üçüncü kez iptal edilmesi demek: Nisan 2020 programı koronavirüs sebebiyle Ekim 2020’ye ertelenen festival, Ekim 2020’de iptal edildiğini ve Nisan 2021’de festivalin kapılarının açılmasını umduklarını belirtmişti. Ancak, Nisan 2021 tarihi de iptal edildi. Festival yetkilileri hem salgının hem de aşılamanın nasıl ilerleyeceğini gözlemlediklerini ve sağlık yetkilileri tarafından en yakın zamanda açıklama yapacaklarını belirttiler.

İngiltere’nin en büyük müzik festivali olan Glastonbury de 2021 yılında düzenlenmeyecek. 2020’de iptal edilen ve biletlerin 2021’e ertelendiğini açıklayan festival yönetimi, 2021 programını da iptal ettiklerini ve geçerli biletlerin 2022’de kullanılabileceğini belirtti.

Görsel: pitchfork.com

İlgili İçerikler

Yapay Zeka Uzmanlarına Olan İhtiyaç Artıyor

Zehra Öney

20 Yılın Sonunda İnsanın Gen Haritasının Tamamı Ortaya Çıkarıldı

Zehra Öney

Hindistan 59 Çin Uygulamasını Yasakladıktan Sonra Yerel Uygulamalar için Yarışma Açtı

Zehra Öney