Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

WhatsApp, 24 Saat Sonra Kendi Kendine Silinen Fotoğraf Gönderme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, 24 Saat Sonra Kendi Kendine Silinen Fotoğraf Gönderme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp’ta fotoğraflar 24 saatten sonra kendi kendine silinebilecek.

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni bir özelliği test ediyor. Express tarafından yayınlanan habere göre, WhatsApp, yeni güncellemesi için 24 saatte kendi kendine silinen fotoğraf özelliğini test ediyor.

Otomatik silinen fotoğraflar yeni bir şey değil ve özellikle Snapchat uygulaması, popülerliğini buna borçlu. WhatsApp ise süre sınırını 24 saat olarak belirleyerek bu özelliğe yeni bir soluk getiriyor. Bu özellik kullanılarak gönderilen fotoğraflar, aynı zamanda kullanıcının telefonuna otomatik olarak indirilmeyecek.

WhatsApp’ın halihazırdaki versiyonunda kullanıcılar, kendilerine gelen tüm fotoğraf ve videoları telefonlarına otomatik olarak indirmeyi seçebiliyorlar. Ancak 24 saatlik fotoğraflarda böyle bir özellik bulunmayacak, yani kullanıcılar, otomatik indirme özelliğini kullanıyor olsalar bile, bu fotoğraflar cihazlarına kaydedilmeyecek.

Ancak kullanıcılar bu fotoğrafların ekran görüntüsünü alabilirler. Snapchat bu konuda, fotoğrafı gönderen kişiyi uyararak gönderdiği materyalin ekran görüntüsünün alındığı mesajını iletiyor. WhatsApp’ın da bu tür bir yöntem seçip seçmeyeceği ise henüz belli değil.

WhatsApp’ın test ettiği bu özelliğin son kullanıcılara sunulup sunulmayacağı da kesin değil.

Görsel: wabetainfo.com

İlgili İçerikler

İtfaiyecilerin Yoğun Dumanda Artırılmış Gerçeklik ile Daha İyi Görmelerini Sağlayan Başlık

Zehra Öney

Apple ABD’deki Bazı Mağazalarını Önümüzdeki Hafta Açacak

Zehra Öney

Amerika’da Doktordan Hastasına İnternette “Negatif Yorum” Davası

Zehra Öney