Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Amazon, Sağlık Servisini ABD Çapında Kullanıma Açıyor

Amazon, Sağlık Servisini ABD Çapında Kullanıma Açıyor

Amazon, Amazon Care sanal sağlık servisini genişletiyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon, sanal sağlık servisini bu yaz mevsiminde ABD’deki tüm çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletiyor. Şirket ayrıca bu servisini diğer şirketlerin de kullanımına açacak.

Amazon, 1 yıldan daha uzun bir süre önce, Seattle’daki çalışanları ve onların aileleri için yeni bir sanal sağlık servisini test ettiğini duyurmuş ve servisi Amazon Care olarak isimlendirmişti.

Servis, çalışanlara online sağlık muayenesi, çalışanların ev ya da ofislerinde birinci basamak tedavi ve ilaç teslimatı sunuyor. İstek üzerine hizmet veren servis, çalışanların sağlık uzmanlarına 1 dakikadan kısa sürede bağlanarak video ya da metin bazlı görüşmeler yapmalarını sağlayarak uzun süreli beklemeleri ortadan kaldırıyordu.

Çarşamba gününden itibaren başlayarak Amazon Care, Washington’da yer alan diğer şirketlerin de erişimine açıldı. Bu yaz itibarı ile Amazon Care servisi, Amazon’un ABD’deki 50 eyaletteki tüm çalışanları için kullanıma sunulacak. Amazon Care’in yüz yüze servisi ise Washington DC’nin yanı sıra, Baltimore ve diğer şehirlerde de önümüzdeki aylardan itibaren aktif olacak.

Servis kapsamında uzmanlarla video muayene, uygulama içi mesajlaşma, mobil bakım viziteleri, ilaç teslimatı ve kan alma ya da akciğerlerin dinlenmesi gibi rutin muayeneler için çalışanın evine bir sağlık uzmanının gönderilmesi gibi hizmetler sunulacak.

Görsel: techcrunch.com

İlgili İçerikler

YouTube İçerik Üreticileri 20 Milyon Ağaç Dikmek için 20 Milyon Dolar Topladılar

Zehra Öney

Uber, Postmates’i 2,65 Milyar Dolara Satın Alıyor

Zehra Öney

Windows 11’in Lansman Tarihi Belli Oldu

Zehra Öney