Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Amazon, Sağlık Servisini ABD Çapında Kullanıma Açıyor

Amazon, Sağlık Servisini ABD Çapında Kullanıma Açıyor

Amazon, Amazon Care sanal sağlık servisini genişletiyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon, sanal sağlık servisini bu yaz mevsiminde ABD’deki tüm çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletiyor. Şirket ayrıca bu servisini diğer şirketlerin de kullanımına açacak.

Amazon, 1 yıldan daha uzun bir süre önce, Seattle’daki çalışanları ve onların aileleri için yeni bir sanal sağlık servisini test ettiğini duyurmuş ve servisi Amazon Care olarak isimlendirmişti.

Servis, çalışanlara online sağlık muayenesi, çalışanların ev ya da ofislerinde birinci basamak tedavi ve ilaç teslimatı sunuyor. İstek üzerine hizmet veren servis, çalışanların sağlık uzmanlarına 1 dakikadan kısa sürede bağlanarak video ya da metin bazlı görüşmeler yapmalarını sağlayarak uzun süreli beklemeleri ortadan kaldırıyordu.

Çarşamba gününden itibaren başlayarak Amazon Care, Washington’da yer alan diğer şirketlerin de erişimine açıldı. Bu yaz itibarı ile Amazon Care servisi, Amazon’un ABD’deki 50 eyaletteki tüm çalışanları için kullanıma sunulacak. Amazon Care’in yüz yüze servisi ise Washington DC’nin yanı sıra, Baltimore ve diğer şehirlerde de önümüzdeki aylardan itibaren aktif olacak.

Servis kapsamında uzmanlarla video muayene, uygulama içi mesajlaşma, mobil bakım viziteleri, ilaç teslimatı ve kan alma ya da akciğerlerin dinlenmesi gibi rutin muayeneler için çalışanın evine bir sağlık uzmanının gönderilmesi gibi hizmetler sunulacak.

Görsel: techcrunch.com

İlgili İçerikler

Samsung İkinci Çeyrekte Hindistan’da En Fazla Telefon Sevkiyatı Yapan Şirket Oldu

Zehra Öney

2020 ABD Başkanlık Seçimleri için Adayların Ne Kadar Reklam Harcaması Yapması Bekleniyor?

Zehra Öney

CNN Plus Kullanıma Sunulduktan Bir Ay Sonra Kapatılıyor

Zehra Öney