Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya Trend Teknolojiler Yapay Zeka

YouTube, Videolardaki Ürünleri Otomatik Algılamaya ve Kullanıcılara Satın Alma Bağlantıları Sunmaya Başlıyor

YouTube, Videolardaki Ürünleri Otomatik Algılamaya ve Kullanıcılara Satın Alma Bağlantıları Sunmaya Başlıyor

YouTube’un test ettiği özellik, videolardaki ürünleri otomatik olarak tespit edecek ve ilgili ürünler için satın alma bağlantıları sunacak.

YouTube, 3 ay önce video platformunda ve Keşfet bölümünde Google Alışveriş reklamlarını göstermeye ve bu reklamları test etmeye başlamıştı.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, YouTube ekibinin hazırladığı YouTube Experiments Yardım sayfasında yayınlanan duyuruda, geçtiğimiz haftadan itibaren yeni bir özelliğin test edilmeye başlandığı duyuruldu. İçerik üreticilerinin hazırladıkları “kutu açma” videolarında yer alan ürünlerin otomatik olarak tespit edilmesi ve yapay zeka ile makine öğrenimi sayesinde sadece kutu üzerindeki yazılardan bile hangi ürünün olduğunun anlaşılabileceği belirtildi.

Kullanıcılar ise videoda yer alan ürünlerin listesini görebilecekler ve örneğin bu ürün Google’ın Pixel 5 telefonu ise önerilen videolar ve video oynatma panelinde bu ürüne ait öneriler görmeye başlayacaklar. Google, bu özelliğin amacının, kullanıcıların YouTube’da ilgilendikleri ürünlerle ilgili daha fazla bilgi almaları ve daha fazla video keşfetmelerine yardımcı olmak olduğunu belirtti.

Bu özellik şu anda sadece ABD’de aktif.

Görsel: 9to5google.com

İlgili İçerikler

Instagram Highlights ile e-Posta Pazarlamasına Başlıyor

Zehra Öney

Facebook Basitleştirilmiş Uygulaması Facebook Lite’ı Yayınladı

Zehra Öney

Facebook Canlı Video Özelliğini Messenger’a Ekledi

Zehra Öney