Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Bu Hafta Yayınlanacak iOS 14.5 Hangi Yeniliklerle Geliyor?

Bu Hafta Yayınlanacak iOS 14.5 Hangi Yeniliklerle Geliyor?

30 Nisan’da yayınlanacak olan iOS 14.5 pek çok yeni özelliğe sahip.

Apple’ın işletim sistemi iOS 14.5 30 Nisan günü kullanıcılarla buluşacak ve kullanıcılar açısından pek çok yeni özelliğe sahip olacak. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, iOS 14.5’le birlikte gelecek özellikler şunlar:

Apple’ın yüz tanıma sistemi Face ID, artık günlük hayatımızın bir parçası olan maskeyle de çalışabilecek. Ancak bu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların Apple Watch sahibi olmaları gerekiyor, çünkü maskeyle telefonu açma özelliği, Face ID ve Apple Watch arasında kurulan bağlantı sonrasında mümkün olabiliyor.

iOS 14.5’in bir diğer yeni özelliği ise reklam takibini engellemesi olacak. iOS 14.5 ile tüm uygulamalar kullanıcıları takip etmek ve hedefli reklamlar için verilerini kullanmak için kullanıcılardan izin almak zorunda kalacak. Kullanıcılar takip sorusuna olumlu cevap verseler dahi diledikleri zaman bu özelliği o uygulama için devre dışı bırakabilecekler. Bu konu reklam dünyasında da önemli tartışmalara sebep olmuştu.

iOS 14.5 ile birlikte yeni emoji’ler, Siri için varsayılan müzik servisini seçme, güncellenmiş Siri sesleri de kullanıcılarla buluşacak.

Görsel: newsbytesapp.com

İlgili İçerikler

PayPal ve Venmo Kripto Paraları Desteklemeye Başlıyor

Zehra Öney

Disney Plus 28 Milyon Üye Sayısını Geçti

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Haber 24

Zehra Öney