Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Uber, Kullanıcıların COVID-19 Aşı Randevularını Uygulama Üzerinden Almalarını Sağlıyor

Uber, Kullanıcıların COVID-19 Aşı Randevularını Uygulama Üzerinden Almalarını Sağlıyor

Uber kullanıcıları COVID-19 aşı randevularını uygulama üzerinden alabilecekler.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Uber, “Get and Go 2021” etkinliğinde pek çok yeni hizmetini kullanıma sundu. Sunulan hizmetler kapsamında, Uber, kullanıcıların COVID-19 aşı randevularını uygulama üzerinden almalarını sağlıyor. Şirket ayrıca araç kiralama hizmetini de genişletmeye başlıyor.

Uber, ABD’li ilaç ve eczane zinciri Walgreens ile yaptığı iş birliği kapsamında kullanıcıların COVID-19 aşı randevularını uygulama üzerinden almalarını sağlıyor. Kullanıcılar Walgreens’teki aşı randevularını Uber uygulaması aracılığıyla alabilecekler ve ayrıca hatırlatma uyarıları da alıyor olacaklar. Bunun yanı sıra, Çarşamba gününden itibaren randevularına gitmek için Uber aracılığıyla yolculuklarını da ayarlayabilecekler.

Şirket ayrıca ABD’de hizmete sunduğu Uber Rent araç kiralama servisi kapsamındaki şehirleri genişletirken aynı zamanda “vale” özelliğini de ekliyor. Temelde, sürücüsüz Uber hizmeti olan bu yeni serviste, kullanıcılar kiralık bir araç için talep oluşturuyorlar ve araç, kullanıcılar neredeyse oraya temassız olarak teslim ediliyor.

Görsel: Uber / YouTube

İlgili İçerikler

Twitter Nefret Söylemine Karşı İlkelerini Genişletiyor

Zehra Öney

Koronavirüs Pandemisi ABD’de Oyun Sektörünün Rekor Kırmasını Sağladı

Zehra Öney

Apple, Kullanıcılara Verilerini İndirme Özelliği Sunmaya Başladı

Zehra Öney