Zehra Öney
Kripto Para Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabulüne Ara Verdi

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabulüne Ara Verdi

Bitcoin ile ödeme kabulüne ara verilmesi kararını Elon Musk duyurdu.

Dünyanın önemli araç üreticilerinden biri olan Tesla, geçtiğimiz aylarda Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini duyurmuştu ve bu haberi sizlerle paylaşmıştım. Aradan geçen yaklaşık 2 aylık süreden sonra sürpriz bir haber geldi.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Tesla, Bitcoin ile araç satışını durdurduğunu açıkladı. Karara gerekçe olarak ise çevreye olan etkisi belirtildi.

Açıklama şu şekilde:

“Tesla, Bitcoin kullanarak araç satın alımını durdurmuştur. Bitcoin madenciliği ve ödeme/transfer işlemleri için fosil yakıtların ve özellikle de en kötü emisyona sahip olan kömürün kullanımının artmasından endişe duyuyoruz.

Kripto paraların birçok düzeyde iyi bir fikir olduğuna ve önemli bir geleceğe sahip olduğuna inanıyoruz ama bu, çevre için çok büyük bir maliyete sebep olamaz.

Tesla araçlarının ödemeleri için Bitcoin kabul etmeyi, madenciliğin daha sürdürülebilir enerjilere geçişi gerçekleştiğinde amaçlıyoruz. Ayrıca Bitcoin’in, işlemleri için kullandığı enerjinin %1’inden daha azını kullanan diğer kripto paraları inceliyoruz.”

Görsel: grist.org

İlgili İçerikler

Samsung, Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Zehra Öney

Koronavirüs Sebebiyle Twitter’da Çin’e Yönelik Nefret Söyleminde Yüzde 900 Artış Yaşandı

Zehra Öney

Xiaomi, iPhone’dan Yüzde 30 Daha İnce Akıllı Televizyon Geliştirdi

Zehra Öney