Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Siber Güvenlik Trend Teknolojiler

Google’ın, Google I/O 2021’de Duyurduğu Yenilikler

Google’ın, Google I/O 2021’de Duyurduğu Yenilikler

Google’ın I/O geliştiriciler konferansından haberler…

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Google’ın I/O 2021 geliştiriciler konferansında duyurduğu yenilikler:

Google Workspaces’e yeni bir iş birliği aracı ekliyor: Smart Canvas. Sistem, Google Sheets, Docs ve görev yönetimi servislerinin bir karışımı olarak görünüyor. Sisteme Google Meet de entegre ediliyor.

Kullanıcılar artık parolalarını parola koruma yazılımlarından Google’ın parola aracına aktarabilecekler. Google’ın yeni parola aracı, kullanıcılara parolalarını ne zaman değiştirmeleri gerektiğini önerecek. Kullanıcılar şifrelerini değiştirmeyi tercih ederlerse Google, kullanıcıların siteyi ziyaret etmelerine gerek kalmadan şifrelerini değiştirmelerini sağlayacak.

Google ayrıca, arama sonuçlarını iyileştirmek ve kullanıcılara daha fazla arama seçeneği sunmak için yeni araçlar üzerinde çalışıyor. Etkinlik sırasında kullanılan örneklerden biri şu oldu: Bir çift botun fotoğrafı çekiliyor ve bu botların örneğin Fuji Dağı’nda yürüyüş yapmak için kullanılıp kullanılmayacağı soruluyor. Sistem botları analiz ediyor ve cevabı kullanıcıya veriyor.

Android 12’nin ilk beta sürümü yayınlandı. İşletim sistemi yeni bir görünüme ve daha fazla gizlilik özelliğine sahip olacak.

Bir diğer önemli gelişme ise Samsung ve Google’ın güçlerini birleştirmesi oldu: Google WearOS ile Samsung Tizen giyilebilir işletim sistemleri birleşti. Sonuç olarak bu birleşme; daha hızlı uygulamalar, her zaman açık kalp atış hızı izleme ve daha uzun pil ömrü sunacak. Geliştiriciler ayrıca tek bir platform için uygulama geliştirecekler ve uygulama, Play Store’da listelenecek.

Görsel: events.google.com

İlgili İçerikler

iPad Mini Satıştan Kalktı

Zehra Öney

Amazon Birinci Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Facebook En Çok Kullanılan Uygulama

Zehra Öney