Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Amazon, James Bond Filmlerini Hayata Geçiren MGM’i Satın Alıyor

Amazon, James Bond Filmlerini Hayata Geçiren MGM’i Satın Alıyor

Amazon, MGM’i 8,45 milyar dolara satın alıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Singin’ in the Rain gibi klasiklerin ve James Bond gibi serilerin yapım şirketi olan MGM, Amazon tarafından 8,45 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınıyor.

Jeff Bezos tarafından yönetilen e-ticaret devinin, yaklaşık 100 yaşındaki film stüdyosunu almasında öne çıkan nedenlerden biri, Prime Video’nun katalogunu güçlendirmek. Şirketin Netflix ve Disney Plus ile rekabetinde önemli bir adım atılmış oldu.

İki şirket tarafından yayınlanan duyuruda, “Amazon, MGM’in mirasını ve film katalogunu korumaya yardımcı olacak ve kullanıcıların bu çalışmalara daha kolay erişmelerini sağlayacaktır.” denildi.

Metro Goldwyn Mayer, kısaca MGM, “kükreyen aslan” logosuyla tanınıyor ve 12’si En İyi Film olmak üzere toplamda 177 Oscar ödülünü almayı başarmış bir şirket. En İyi Filmler arasında Batı Yakasının Hikâyesi, Annie Hall ve Kurtlarla Dans gibi klasikler bulunuyor.

1924’te kurulan MGM’in bünyesinde Rocky ve Robocop gibi film serilerinin yanı sıra Fargo ve The Handmaid’s Tale gibi günümüzün popüler TV programları da bulunuyor.

Görsel: weezersongs.com

İlgili İçerikler

Xbox Game Pass, Aile Planı Aboneliğini Hazırlıyor

Zehra Öney

898 Milyon Kişi Her Gün Facebook’a Mobil’den Bağlanıyor

Zehra Öney

Hindistan, Xiaomi’nin 725 Milyon Dolarlık Varlıklarına El Koydu

Zehra Öney