Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft, Windows 11’i Tanıttı

Microsoft, Windows 11’i Tanıttı

Windows 11, Android uygulamalarını da çalıştıracak.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Microsoft’un düzenlediği etkinlikte Windows 11 tanıtıldı. Microsoft, Windows 11’in bu “tatil sezonunda” tanıtıldığını açıkladı, bu da işletim sisteminin Kasım – Noel arasında kullanıma sunulması anlamına geliyor. Bu süreçteyse, kullanıcılar bir araç indirerek Windows 11’in bilgisayarlarında çalışıp çalışmayacağını kontrol edebilecekler.

Halihazırda Windows kullananlar için Windows 11 ücretsiz güncelleme olarak sunulacak. Kullanıcıların, Windows 11’i indirip kurabilmeleri ve işletim sistemlerini aktive etmek için online olmaları gerekiyor.

Windows 11’in tamamında geliştirmeler yapıldı; Microsoft, güncellemenin %40 daha küçük boyutlu olacağını ve Windows 11’in şimdiye kadarki en güvenli güncelleme olacağını belirtti. Snap Layouts olarak isimlendirilen yeni çoklu görev özellikleri, farklı program sayfalarını sadece yan yana olarak değil, ekran boyunca farklı konumlarda ayarlayabilmelerini sağlayacak.

Microsoft Store ise yeni bir tasarıma kavuşuyor, daha iyi içerik önerileri ve kullanıcıların satın aldıkları şovlar için daha iyi yönetim tercihleri sunuyor. Kullanıcılar satın aldıkları şovları örneğin televizyonlarına yansıtabilecekler.

Android uygulamaları ise Windows 11’de çalışabilecek. Amazon Uygulama Mağazası aracılığıyla Microsoft Store’de bulunabilecek ve kullanıcılar TikTok gibi uygulamaları tablet ya da bilgisayarlarında kullanabilecekler.

Görsel: microsoft.com

İlgili İçerikler

İngiltere, Biyometrik Verileri Tek Bir Noktada Toplamayı Planlıyor

Zehra Öney

Periscope Android’e Geldi

Zehra Öney

Twitter Kaydırmalı Yeni Reklamlarını Test Ediyor

Zehra Öney