Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram, Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yüklemeyi Test Ediyor

Instagram, Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yüklemeyi Test Ediyor

Bilgisayardan fotoğraf ve video yüklemeyi test eden Instagram, kurulduğundan bu yana sadece mobil yüklemelere izin veriyordu.

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, kurulduğu günden bu yana sadece cep telefonlarından gönderi paylaşmaya izin veriyordu. Bilgisayarlar için web sürümünü yayına alan Instagram, çeşitli özellikleri yavaş yavaş kullanıma sunmuştu. Bunlar arasında mesajlaşmak ve Hikayeler’i izlemek bulunuyor.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Instagram artık web sürümünden de fotoğraf ve video yüklemeyi test ediyor. İlk olarak Alessandro Paluzzi tarafından, özelliğin test edildiği duyurulmuş ve ardından da Instagram bunu doğrulamıştı. Şu sıralar pek çok kullanıcı bu teste katılabilirken özellik, herkes için henüz aktif değil.

Instagram’ın web sürümüne bu özelliği eklemesinin sebeplerinden biri de, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını düzenlemek için profesyonel fotoğraf ve video düzenleme araçlarını kullanıyor olmaları. Bilgisayarda düzenlenen içeriklerin tekrar telefona gönderilmesine gerek kalmadan artık kullanıcılar içeriklerini yükleyebilecekler.

Kullanıcılar içerikleri web sürümünden yüklerken tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi, birden fazla görseli tek içerikte paylaşabilecek, Instagram’ın kendi filtre ve düzenleme araçlarını kullanabilecekler.

Görsel: au.finance.yahoo.com

İlgili İçerikler

Xiaomi, Ekran Altında Yer Alan Kameraları Önümüzdeki Yıl Akıllı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

Zehra Öney

Netflix 200 Milyon Ücretli Üye Eşiğini Geçti

Zehra Öney

WhatsApp Seamless Deneyim Sunmaya Başladı, Uygulama Artık Masaüstünde de Kullanılacak

Zehra Öney