Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, Yeni “Apple Pay Sonra Öde” Servisi Üzerinde Çalışıyor

Apple, Yeni “Apple Pay Sonra Öde” Servisi Üzerinde Çalışıyor

Apple, Apple Pay ödemelerinde aylık taksitlerle “Sonra Öde” özelliği üzerinde çalışıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple, Apple Pay ile yapılan ödemelerde kullanıcıların taksitle ödemelerine imkan veren “Sonra Öde” özelliği üzerinde çalışıyor. Taksitle ödeme seçenekleri tüm Apple Pay ödemelerini kapsayacak ve sadece Apple ürünlerine özel olmayacak.

PayPal’ın “Buy Now, Pay Later” (Şimdi Al, Sonra Öde) özelliğine benzeyen servis, şirket içerisinde “Apple Pay Later”(Apple Pay Sonra Öde) olarak isimlendiriliyor.

Apple, Apple Pay taksit planları için Goldman Sachs ile birlikte çalışıyor. Goldman Sachs, aylık taksitlerle yapılacak ödemelerin kredilerini sağlıyor olacak. Apple, halihazırda Apple Card için de Goldman Sachs ile çalışıyor. Bununla birlikte Apple’ın sunacağı Sonra Öde özelliği, sadece Apple Card ile sınırlı olmayacak. Kullanıcılar, hangi kartı kullanıyor olurlarsa olsunlar, ödemelerini Apple Pay ile yaptıklarında taksit seçeneğinden yararlanabilecekler. Kullanıcılar, iki haftada bir yapacakları ödemelerde, aldıkları ürünü 4 taksitle faizsiz olarak ödeyebilecekler. Eğer aylık taksitleri seçerlerse bu durumda 4 aylık ödeme planı faizi de içerecek.

Görsel: cnet.com

İlgili İçerikler

Huawei’nin Üçüncü Çeyrek Sonuçları Satışların Arttığını Gösteriyor

Zehra Öney

Spotify, Sanal Konser Serisi Başlatıyor

Zehra Öney

Espadrilleri ile Ünlü Toms, Apple Watch için Kayış Serisini Satışa Sundu

Zehra Öney