Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Biden, Facebook’u Koronavirüs Aşıları Hakkındaki Yanlış Bilgilendirmeler Sebebiyle Eleştirdi

Biden, Facebook’u Koronavirüs Aşıları Hakkındaki Yanlış Bilgilendirmeler Sebebiyle Eleştirdi

Beyaz Saray, koronavirüs aşıları hakkındaki yanlış bilgilendirmeleri gündeminde tutmaya devam ediyor.

Koronavirüs, tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Kullanıma sunulan aşılar sebebiyle vefat sayılarında azalma olsa da yeni varyantlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ülkeler vatandaşlarını aşılamak için pek çok kampanya ve hatta ödül programlarını devreye aldı. Ancak yine de bir kesim, aşı olmak istemiyor. Aşı karşıtı fikirlerin yayılması da en fazla sosyal mecralar aracılığıyla gerçekleşiyor.

Biden yönetimi, Facebook başta olmak üzere pek çok sosyal medya uygulamasına, aşı hakkında dezenformasyon yapan gönderiler konusunda daha hızlı aksiyonlar almaları yönünde baskı yapmaya devam ederken, Başkan Biden doğrudan Facebook’u eleştirdi.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Biden, Facebook ve diğer uygulamalar hakkındaki fikirleri sorulduğunda şunları söyledi: “İnsanları öldürüyorlar. Pandemi, aşısız insanlar arasında ve onlar insanları öldürüyor.”

Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Sağlık Bakanı Vivek Murthy, yayınladığı raporda sosyal medya platformlarının dezenformasyon yapan hesaplara daha ciddi cezalar vermeleri gerektiğini belirtmişti.

Görsel: theworldnews.net

İlgili İçerikler

Tinder’ın Ücretli Üye Sayısı 1 Milyonu Geçti

Zehra Öney

Windows XP’nin Kaynak Kodu Online Ortama Sızdırıldı

Zehra Öney

Apple, iPhone 11 Modellerini Tanıttı

Zehra Öney