Zehra Öney
Genel Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft, Dördüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Microsoft, Dördüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Microsoft, kendi mali takvimine göre dördüncü çeyrek gelirlerini açıkladı.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Microsoft, Nisan-Haziran arasındaki 3 aylık dönemi kapsayan, kendi mali takvimine göre dördüncü çeyrek gelir raporunu açıkladı. Şirketin performansı beklentilerin üzerindeydi.

Şirketin verileri ise şu şekilde geldi:

Hisse başına gelir: 2,17 dolar

Toplam gelir: 46,15 milyar dolar

Microsoft’un gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %21 oranında arttı, gelirlerin artışı bir önceki çeyreğe göre %19 yükseldi. Şirketin net geliri %47 oranında artış gösterdi.

Şirketin üç aylık performansında, Azure bulut çözümlerini de içeren Akıllı Bulut segmentinin toplam geliri 17,38 milyar dolar olarak gerçekleşti, geçen yılın aynı dönemine göre artış %30 oldu.

Şirketin Office çözümleri, LinkedIn ve Dynamics’i kapsayan Verimlilik ve İş Süreçleri segmentinin gelirleri 14,69 milyar dolar oldu, geçen yılın aynı dönemine göre %25 artış yaşandı.

Microsoft’un Windows, ürettiği donanımlar, oyun ve arama motoru reklamcılığını kapsayan More Personal Computing segmenti 14,09 milyar dolar gelir elde etti, geçen yılın aynı dönemine göre bu segmentin geliri %9 oranında artış yakaladı.

Görsel: notebookcheck.net

İlgili İçerikler

Sanal Bebek Tamagotchi Mobil Oyun Olarak Geri Dönüyor

Zehra Öney

Morgan Stanley’e Göre iPhone Satışları 2016’da İlk Kez Düşebilir

Zehra Öney

Periscope Android’e Geldi

Zehra Öney