Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

YouTube Daha Ucuz Ücretli Üyelik Paketi Premium Lite’ı Test Ediyor

YouTube Daha Ucuz Ücretli Üyelik Paketi Premium Lite’ı Test Ediyor

YouTube Premium Lite da reklamsız video izleme özelliğini destekliyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, dünyanın en popüler video izleme platformlarından YouTube, Avrupa’da Premium Lite isimli yeni ve daha düşük ücrete sahip bir alternatif üyelik yöntemini test ediyor. Premium Lite, reklamsız video izleme deneyimi sunarken YouTube Premium’un bazı özelliklerinden yoksun.

YouTube adına konuşan bir yetkili, The Verge’e yaptığı açıklamada, “İskandinavya ülkeleri ile Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’da kullanıcılarımıza daha fazla seçenek sunan bir teklifi test ediyoruz. Premium Lite ayda 6,99 Euro (ya da ülkedeki yerel para birimine) ücrete sahip ve YouTube’da reklamsız video izlemeyi içeriyor.” dedi.

YouTube’un standart Premium planı Avrupa’da ayda 11,99 Euro ve ABD’de de 11,99 dolar olarak açıklanmıştı ve web, mobil uygulama, akıllı TV’ler ve konsollar da dahil olmak üzere reklamsız izlemeye ek olarak, reklamsız YouTube Music, uygulama kapatılsa bile arka planda çalma ve videoları cihaza indirme seçeneklerini sunuyor. YouTube Premium Lite ise arka planda çalma, cihaza indirme ve YouTube Music seçeneklerini içermeyecek.

Görsel: youtube.com/premiumlite

İlgili İçerikler

Mobil Sanal Gerçeklik Gelirleri Bu Yıl 861 Milyon Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

YouTube Yapay Zekanın Yardımıyla Rekor Sayıda Videoyu Kaldırdı

Zehra Öney

Twitter Video ve GIF’leri Otomatik Oynatmaya Başladı

Zehra Öney