Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

WhatsApp, Fotoğraf ve Videoların Sadece “Bir Kez Görüntüleme” Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp, Fotoğraf ve Videoların Sadece “Bir Kez Görüntüleme” Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp’ta artık fotoğraf ve videolar bir kez görüntülendikten sonra yok olabilecek.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, WhatsApp da yok olan fotoğraf ve videolar kulübüne katılıyor. Uzun süre beta sürümü test edilen yeni özellik, daha fazla kullanıcı için yayınlandı.

Bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar sadece “bir kez görüntüleme” izni veren fotoğraf ve videoları uygulama üzerinden gönderebilecekler ve bu mesajı alan kişi, fotoğrafı ve videoyu aldığında onu sadece bir kez görüntüleyebilecek. Mesajı alan kişinin, onları görüntüleyebilmek için “Fotoğraf” ya da “Video” butonuna basması gerekecek. Fotoğraf ya da video kapatıldığında artık erişilmesi mümkün olmayacak.

Bunun yanı sıra, içerik sadece Bir Kez Görüntüleme ile gönderilmiş olsa dahi alıcılar fotoğraf ya da videonun ekran görüntüsünü alabilecek ya da ekran kaydı yapabilecekler. Snapchat’in aksine, WhatsApp, içeriğin ekran görüntüsünün ya da kaydının alınması halinde göndericiyi bilgilendirmeyecek.

İçerikler, gönderildikten sonra 14 gün boyunca erişilebilir olacak; bu süre zarfında açılmayan içerikler otomatik olarak silinecek.

Görsel: blog.whatsapp.com

İlgili İçerikler

Snapchat Geçen Yıl 3,1 Milyon Dolar Kazandı

Zehra Öney

Facebook Basitleştirilmiş Uygulaması Facebook Lite’ı Yayınladı

Zehra Öney

Facebook, Mesajlaşma Özelliğini Mobil Uygulamasından Sonra Mobil Sitesinden de Kaldırıyor

Zehra Öney