Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter, Hesapları Onaylamaya Ara Veriyor

Twitter, Hesapları Onaylamaya Ara Veriyor

Twitter, hesapları onaylamaya bir süre ara verdi.

Dünyanın önde gelen sosyal medya ağlarından Twitter, ünlü kişilerin hesaplarını onaylayarak sayfalarına “mavi onay rozeti” yerleştiriyor. Uzun süre önce başladığı hesap onaylamaya ilk kez 2017 yılında ara veren Twitter, 2021’in Mayıs ayında mavi onay rozet başvurularını yeniden açmıştı.

Dünyaca ünlü pek çok kullanıcının hesaplarında yer alan bu mavi onay rozetleri, geçtiğimiz Haziran ayında önemli bir sorunla gündeme gelmişti. Aralarında Türkiye’de oluşturulan bot hesapların da yer aldığı bir grup sahte hesabın birkaç gün içerisinde mavi onay rozeti alması uzunca bir süre konuşulmuştu.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre bu skandalın ortaya çıkmasının ardından, Twitter, mavi onay rozet başvurularını yeniden durdurduğunu açıkladı. Twitter, onay sürecinin açıldığı Mayıs ayından bu yana yapılan başvuruları incelemeye devam edeceğini ancak yeni başvuruları bir süre kabul etmeyeceğini açıkladı.

Twitter adına konuşan bir yetkili, yeni başvuruları önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeniden açmayı planladıklarını açıkladı.

Görsel: theapplepost.com

İlgili İçerikler

Pop Starın Selfie’sindeki Gözündeki Yansıma Konumunu Ortaya Çıkardı

Zehra Öney

LinkedIn Birinci Çeyrekte 861 Milyon Dolar Kazandı

Zehra Öney

Ötanazi Canlı Yayınlanmalı mı? Facebook “Hayır” Dedi

Zehra Öney