Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Samsung Pay Cüzdanı, ABD’de Kullanıcıların COVID-19 Aşı Kartlarını Saklayacak

Samsung Pay Cüzdanı, ABD’de Kullanıcıların COVID-19 Aşı Kartlarını Saklayacak

Kullanıcılar, Samsung Pay cüzdanı üzerinden de COVID-19 aşı kartlarını gösterebilecekler.

COVID-19 aşı tartışmaları uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Dünya nüfusunun önemli bir bölümü iki doz aşısını olmuşken, hâlâ aşısını olmayan ya da olmak istemeyen önemli bir nüfus da bulunuyor. Bu sorunun önüne geçmek için hem devletler hem de işletmeler özelinde çalışmalar yapılıyor; örneğin restoran, sinema, konser ve diğer etkinlik alanlarına aşı olmayanların girmemesi, aşı olmayanların uçakla seyahatlerine izin verilmemesi gibi.

Aşı olanların da aşı olduklarını belgelemeleri için çeşitli yöntemler geliştirilmiş durumda. Kullanıcılar aşı kartlarının yanı sıra kartlarının dijital versiyonlarını da cep telefonlarında tutabiliyor ya da o belgenin çıktısını alabiliyorlar.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Samsung’un Samsung Pay cüzdan uygulaması da COVID-19 aşı kartlarının dijital versiyonlarını saklayabilecek. Şirketin kâr amacı gütmeyen The Commons Project ile iş birliği kapsamında eklediği özellik sayesinde kullanıcılar aşı durumlarını gösterir belgeyi The Commons Project’ten Samsung Pay cüzdana transfer edebilecekler.

Görsel: samsungmobilepress.com

İlgili İçerikler

Google’ın Bağlı Olduğu Alphabet Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

Bu Yıl Hangi Şirketler En Çok Reklam Geliri Elde Edecek?

Zehra Öney

Instagram, Kullanıcıların Mesajlaşırken Çoklu Görev Yapabilmelerini Sağlayacak

Zehra Öney