Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

TikTok, Uygulama içi Alışveriş Deneyimi için Shopify ile İş Birliği Yaptı

TikTok, Uygulama içi Alışveriş Deneyimi için Shopify ile İş Birliği Yaptı

Shopify işletmeleri, yeni iş birliği kapsamında TikTok’ta mini mağazalarını oluşturabilecekler.

Sosyal e-ticaret günümüzün en hızlı büyüyen alanlarından biri ve The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Shopify’daki işletmelerin de yeni kullanıcılara erişebilmeleri için Shopify ve TikTok arasında yeni bir iş birliği hayata geçti.

Shopify’da faaliyet gösteren işletmelerin eğer TikTok for Business hesapları varsa bu işletmeler kendi TikTok profillerine alışveriş sekmesi ekleyebilecekler.

Kylie Cosmetics sosyal medya üzerinde çok güçlü olduğu ve Kylie Jenner da TikTok’ta aktif olduğu için Kylie Jenner bu yeni entegrasyonu test edecek ilk girişimcilerden biri olacak.

Shopify ve TikTok ayrıca işletmelerin TikTok gönderilerinde ürünleri etiketleyebilmelerini sağlayan ürün bağlantılarını da uygulamaya getiriyorlar.

Bu özellik sayesinde, TikTok kullanıcıları alışverişlerini dilerlerse doğrudan TikTok uygulaması üzerinden, dilerlerse gönderideki ürün bağlantısına tıklayıp işletmenin kendi online mağazasında tamamlayabilecekler.

Görsel: news.shopify.com

İlgili İçerikler

Video İzleme Servisleri Koronavirüs Pandemisi Karşısında Aşırı Trafik Yükünü Önlemek için Avrupa’da Görüntü Kalitesini Azaltıyor

Zehra Öney

Apple, App Store Komisyonunu Pek Çok Geliştirici için Yarı Yarıya Azaltacak

Zehra Öney

Super Bowl’da En Çok Konuşulan 10 Reklam

Zehra Öney