Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Twitter, Ücretli Sesli Oda Etkinliklerine Başlıyor

Twitter, Ücretli Sesli Oda Etkinliklerine Başlıyor

Twitter kullanıcıları sesli oda sayesinde ücret kazanabilecekler.

Bu yıl en fazla ivme kazanan uygulamalardan biri olan Clubhouse’un başarısı, diğer büyük devleri de harekete geçirmişti. Clubhouse sonrasında Facebook ve Twitter gibi uygulamalar da kendi sesli oda özelliklerini kullanıma sunmuştu.

Twitter’ın Spaces olarak isimlendirdiği yeni özelliği, ödeme seçeneği de kazanıyor. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, artık kullanıcılar oluşturdukları sesli odaları dinlemek isteyenlerden ücret talep edebilecekler. Şimdilik sadece iOS üzerinde sınırlı bir kullanıcı ile test edilen özellikte kullanıcılar, oluşturdukları sesli oda etkinlikleri için fiyat belirleyebilecek ve kullanıcı başına 1 ile 999 dolar arasında ücret alabilecekler.

Kullanıcıların elde ettikleri gelirden öncelikle Apple (ya da ileride Google) kendi uygulama içi satın alma oranını tahsil edecek. Geriye kalan gelirin %97’si sesli oda etkinliğinin sahibine, %3’ü de Twitter’a aktarılacak. Ancak Apple kesintisinden sonra elde edilen gelir 50.000 doların üzerinde olursa Twitter %20 oranında pay alacak.

Görsel: Twitter

İlgili İçerikler

Facebook, Donald Trump’ın Hesabını 2 Yıl Boyunca Dondurdu

Zehra Öney

Google’ın Deniz Altı İnternet Kablosu, Togo’yu Avrupa’ya Bağlayacak

Zehra Öney

YouTube Mobil Uygulamasını Yeniledi

Zehra Öney