Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Netflix, Kenya’da Ücretsiz Video İzleme Servisi Sunuyor

Netflix, Kenya’da Ücretsiz Video İzleme Servisi Sunuyor

Netflix, Kenya’da ücretsiz video izleme servisini test ediyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, popüler video izleme platformu Netflix, Kenya’da ücretsiz mobil planını kullanıma sunuyor. Bu plan altında, kullanıcıların kayıt sırasında herhangi bir ödeme yöntemi tanımlamalarına gerek kalmayacak.

Plan, sadece Android telefonlarda çalışacak ve kullanıcıların kayıt sırasında tek yapmaları gereken, geçerli bir e-posta adresine sahip olmak ve 18 yaşından büyük olduklarını doğrulamak. Kullanıcılar kayıt işlemini tamamladıktan sonra Netflix’i kullanmaya başlayabilecekler. Bununla birlikte bu ücretsiz planda Netflix katalogunun sadece %25’i yer alıyor.

Ancak bu servis de ücretli servisle benzer pek çok seçeneği sunuyor: Reklamsız oynatma, kişiselleştirilmiş öneriler, çoklu kullanıcı profili oluşturabilme, ebeveyn kontrolü.

Bu planı tercih eden kullanıcıların, telefondaki içerikleri televizyona yansıtma ya da içeriği indirip sonra izleme seçenekleri olmayacak.

Netflix, bu testi, ücretsiz plan kullanıcılarının ne kadarlık bir bölümünün ücretli plana geçtiğini kontrol etmek için yürüttüğünü açıkladı. Eğer test Kenya’da başarılı olursa, belki gelecekte Netflix’in, ücretsiz planları başka ülkelerde de uyguladığını görebiliriz.

Görsel: about.netflix.com

İlgili İçerikler

Apple, App Store Geliştiricilerine 50 Milyar Dolar Ödedi

Zehra Öney

Apple, Safari’de Face ID ve Touch ID ile Kullanıcıların Web Sitelerine Hızlıca Giriş Yapmalarını Sağlayacak

Zehra Öney

Samsung, 2019’da 6,7 Milyon Galaxy 5G Akıllı Telefon Satışı Gerçekleştirdi

Zehra Öney