Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu Tanıttı

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu Tanıttı

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu kullanıma sunuyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Google sonunda Pixel serisinin yeni telefonlarını tanıttı. Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun teknik özellikleri ve fiyatları açıklandı.

Pixel 6 ön siparişe açıldı ve telefonun fiyatı 599 dolar olarak belirlendi. Bu fiyat, Pixel 6’nın yeni tasarımı, yenilenen kamerası ve pek çok özelliğine rağmen geçtiğimiz sene tanıtılan Pixel 5 ile aynı. Pixel 6 Pro’nun fiyatı ise 800 dolar olarak açıklandı ve iki cihaz da 28 Ekim itibarı ile mağazalarda yer alacak.

Pixel 6, Gorilla Glass’tan üretilen 6,4 inçlik 90 Hz OLED ekrana sahip ve Google, telefonun daha önceki Pixel telefonlara göre çizilmelere karşı 2 kat dayanıklı olduğunu açıkladı. Pixel telefonlar aynı zamanda IP68 sertifikasına sahip; bu da cihazların toza karşı dayanıklı ve 1,5 metre derinlikteki suda 30 dakikaya kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu anlamına geliyor.

Premium Pixel 6 Pro ise 6,7 inçlik Smooth Display ekrana ve LTPO teknolojisi sayesinde 120 Hz ekran yenileme hızına sahip. Bu ekran yenileme hızı, bataryadan tasarruf etmek için 10 Hz’e kadar düşebiliyor ve oyun oynarken hızlı ekran yenilemeye ihtiyaç duyulduğunda daha iyi görüntü kalitesi sunuyor.

Google’ın yeni mobil işletim sistemi Android 12 de Pixel telefonlarla birlikte kullanıma sunulacak.

Görsel: store.google.com

İlgili İçerikler

Netflix “Sadece Sesli Oynatma” Modunu Ekledi

Zehra Öney

Samsung mSağlık Alanında Çalışmalarını Sürdürüyor

Zehra Öney

Dünyadaki Tüm Videoların Ne Kadarı Mobil’den İzleniyor?

Zehra Öney