Zehra Öney
Endüstri 4.0 Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

Boring Company, Las Vegas’ta Ulaşım Sistemi İznini Aldı

Boring Company, Las Vegas’ta Ulaşım Sistemi İznini Aldı

Boring Company, Las Vegas’ta yerin altında vakumlu tüneller açacak.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Boring Company, yerin altındaki vakumlu tünellerde yüksek hızla giden araçlarla, ulaşım sorununa önemli bir alternatif getirmişti. Uzun süredir test aşamasında olan “Las Vegas Loop”, önemli bir adım daha attı.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Clark County Komisyonu, gerçekleştirdiği kapalı oylamada Boring Company’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirmeyi planladığı projeye onay verdi.

Proje kapsamında Las Vegas’ın altına 46 km uzunluğunda tüneller kazılacak ve sistemin 51 istasyonu olacak. Bu 51 istasyon, şehrin otelleri, alışveriş merkezleri, Allegiant Stadyumu ve Nevada Üniversitesi gibi pek çok farklı noktayı birbirine bağlayacak.

Boring Company, bu onayla birlikte, projeyi tamamlamada önemli bir aşamayı daha geçmiş oldu. Ancak şirket henüz kazılara başlayamayacak, çünkü kazı için de ayrı bir izin alması gerekiyor.

Projenin ilk 6 ayında 5 ila 10 istasyonu kullanıma açmayı planlayan şirket, her yıl 15 ila 20 istasyonu hayata geçirerek projeyi 3 yılda tamamlamayı planlıyor.

Görsel: bloomberg.com

İlgili İçerikler

Google’ın Geliştirici Konferansının Tarihi Belli Oldu

Zehra Öney

Huawei Yeni İşletim Sistemini Duyurdu: HarmonyOS

Zehra Öney

Avrupa Birliği Google’ın Veri Toplama Yöntemlerini Soruşturuyor

Zehra Öney