Zehra Öney
Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

Honda, Otonom İş Makinesini Görücüye Çıkardı

Honda, Otonom İş Makinesini Görücüye Çıkardı

Honda tarafından görücüye çıkarılan otonom iş makinesi, 399 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.

Honda, Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show – CES) 2018’de birkaç mobil robot konseptini tanıtmıştı. PCMag tarafından yayınlanan habere göre, Honda, aradan geçen zamanda, yola çıkmaya hazır araçlarından bir tanesini tanıttı.

Honda ve mühendislik firması Black & Veatch, ikinci nesil otonom iş makinesini (Autonomous Work Vehicle – AWV) güneş paneli inşa alanında görücüye çıkardı. Bu, birkaç aracın birlikte çalıştığı ilk saha testi olmasıyla da büyük öneme sahip. Araçlara bağlanan römork ile inşaat malzemeleri, su ve diğer malzemeler 4 kilometrekarelik iş sahasında taşınabiliyor. Otonom iş makineleri, 399 kg’a kadar yük taşıyabilirken, çektikleri römorkla birlikte toplam 750 kg yük taşıyabiliyor

Honda, iş sahasının yüksek çözünürlüklü haritasını da çıkardı; bu sayede operatörler, otonom iş makineleri için başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleyebiliyorlar. Araçlar bitiş noktasına birkaç santimetre kala durabiliyor. Otonom olarak görev yapabilmenin yanı sıra, araçlar uzaktan da kontrol edilebiliyor.

Görsel: Honda / YouTube

İlgili İçerikler

IBM’in Yapay Zeka Modeli Alzheimer Başlangıcını Standart Testlere göre Çok Daha İyi Belirliyor

Zehra Öney

Apple İlk Kulak Üstü Kulaklığı AirPods Max’ı Duyurdu

Zehra Öney

Tesla 36 Saatte 253.000 Adet Model 3 Siparişi Aldı

Zehra Öney