Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Twitter, Canlı Yayın Alışveriş Platformunun İlk Testlerine Başlıyor

Twitter, Canlı Yayın Alışveriş Platformunun İlk Testlerine Başlıyor

Twitter, canlı yayın alışveriş platformunun ilk iş birliğini Walmart ile yaptı.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Twitter yeni bir canlı alışveriş deneyimini test etmeye başladı. Özellik sayesinde kullanıcılar hem canlı yayını izleyebilecek hem de aynı zamanda alışveriş yapabilecekler.

İlk canlı alışveriş yayını, 29 Kasım’da Türkiye saati ile 03.00’te başlayacak. (ABD Doğu Saati ile 28 Kasım saat 19.00’da başlayacak.) Walmart’ın canlı yayın alışveriş deneyiminde Siber Hafta teması olacak ve sunucu, Jason Derulo olacak. Şarkı yazarı Derulo, yaklaşık 30 dakika boyunca elektronikten ev dekorasyonuna çeşitli ürünler hakkında konuşacak.

Twitter, ayrıca “Alışveriş Yöneticisi” isimli yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu sayede işletmelere, sisteme giriş deneyimi sunacak. Ek olarak şirket, “Alışveriş Modülü”nü de genişletme kararı aldı. İlk kez Temmuz ayında duyurulan Alışveriş Modülü, marka ve işletmelere, profillerinde dönüşümlü alanlar sunarak, seçtikleri ürünleri öne çıkarma imkanı sunuyor. Twitter bu özelliğin önümüzdeki haftalarda, ABD’li diğer markalara da açılacağını belirtti.

Görsel: Twitter

İlgili İçerikler

Fitbit, Pebble’ı Satın Alıyor

Zehra Öney

Twitter, Otomatik Silinen Tweet Özelliğini Kullanıma Sundu: Fleets

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik Dünyasında Fitness Yapmak İster misiniz?

Zehra Öney