Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Twitter, İnsanların İzni Olmadan Fotoğraf ve Video Paylaşımını Yasaklıyor

Twitter, İnsanların İzni Olmadan Fotoğraf ve Video Paylaşımını Yasaklıyor

Twitter, fotoğraf ve videoların, insanların rızası dışında paylaşılmasını yasaklıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Twitter, özel bilgi politikasını, medyayı da kapsayacak şekilde genişleterek, kişilerin rızası dışında fotoğraflarının ve videolarının paylaşılmasını yasaklıyor.

Şirket, bu tür görüntüleri paylaşmanın, birinin gizliliğini ihlal edebileceğine ve potansiyel olarak onlara zarar verebileceğine dikkat çekiyor.

Twitter Güvenlik Ekibi, yayınladığı blog yazısında, herkesin rızası dışında görüntülerinin paylaşılmasından etkilenebileceğine dikkat çekerken, bunun “kadınlar, aktivistler, muhalifler ve azınlık topluluklarının üyeleri üzerinde orantısız bir etki yaratabileceğini” belirtti. Eğer bir kişi politikayı ihlal eden bir fotoğraf veya videoyu şikâyet ederse Twitter ilgili içeriği kaldıracak ve yaptırım seçeneklerine göre işlem yapacak.

İlgili politikanın bazı istisnaları bulunuyor. Tweet’teki fotoğraf, video ya da metin “kamu yararını gözetiyorsa veya kamusal söyleme değer katıyorsa” tanınmış ya da tanınmamış herhangi bir kişinin özel görüntüsü kapsamına girmiyor ve dolayısıyla politikayı ihlal etmiyor.

Görsel: blog.twitter.com

İlgili İçerikler

Amazon, Fire TV Stick’leri Hindistan’da Üretmeye Başlayacak

Zehra Öney

Uber, Yolculuklarda Evcil Dostlarımızı Almayı Kolaylaştırıyor

Zehra Öney

Microsoft, Deepfake’leri Belirleme Aracını ABD Seçimleri Öncesinde Kullanıma Sundu

Zehra Öney