Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’ın Yeni Kulaklıkları AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Sunabilir

Apple’ın Yeni Kulaklıkları AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Sunabilir

Apple’ın yeni AirPods Pro 2 kulaklıklarını 2022’nin son çeyreğinde tanıtması bekleniyor.

Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro’lar, ilk olarak 2019 yılında kullanıcılarla buluşmuş ve o zamandan bu yana özellikle de gürültü engelleme özelliğiyle takdir toplamıştı. Şirketin ikinci nesil AirPods Pro’ları hakkında sektörde konuşulmaya başlandı.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple’ın 2022’nin son çeyreğinde kullanıma sunmayı planladığı AirPods Pro 2’lerde kayıpsız ses desteği sunabileceği belirtildi. Apple, ses transferinde Bluetooth teknolojisini kullandığı için, şimdiye kadar hiçbir kablosuz kulaklığı kayıpsız ses sunamamıştı. Bunun sebebi ise Bluetooth teknolojisinin halihazırdaki bant genişliğinin kayıpsız ses sunmaya yetmemesi.

Ancak habere göre, Apple’ın, AirPods Pro 2’lerde kayıpsız ses sunabilmek için Bluetooth teknolojisinde daha geniş bir bant aralığı kullanmayı planladığı belirtiliyor.

Apple’ın AirPods Pro 2’lerde, kaybolmaya karşı, kulaklıkların yanı sıra şarj kutusundan da “Find My” uygulaması aracılığıyla ses çıkarma özelliğini sunması bekleniyor.

Görsel: appleinsider.com

İlgili İçerikler

WhatsApp Marka-Tüketici İletişimine Odaklanacak

Zehra Öney

Bilgisayar Ekranlarına Veda Etme Zamanı mı Geliyor?

Zehra Öney

Facebook Mentions Uygulamasına Canlı Yayın Desteği Ekledi

Zehra Öney