Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google’ın Akıllı Saati, 26 Mayıs’ta Tanıtılabilir

Google’ın Akıllı Saati, 26 Mayıs’ta Tanıtılabilir

Google’ın akıllı saati için duyurulan tanıtım tarihi, şirketin genellikle Mayıs’ta düzenlediği I/O geliştiriciler konferansı ile örtüşüyor.

Bir süredir Google’ın kendi akıllı saatini geliştirdiğine dair söylentiler dolaşıyordu ve geçtiğimiz ay, saatin 2022’de tanıtılabileceğine yönelik konuşmalar yapılmıştı. Gizmodo tarafından yayınlanan habere göre, henüz netleşmese de artık elimizde bir tarih var gibi görünüyor.

Saatin tanıtımı için seçilen tarih 26 Mayıs olarak belirtiliyor ve zamanlama da Google’ın genellikle Mayıs ayında düzenlediği I/O geliştiriciler konferansı ile örtüşüyor.

Android ekosisteminde bulunan pek çok akıllı saat gibi, Google’ın akıllı saatinin kadranının da daire şeklinde olması bekleniyor. Kalp atış hızını ölçen bir sensörün de yer alması öngörülen saatte ayrıca, Google’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı Fitbit’ten de özelliklerin olması muhtemel.

Saatin, Wear OS’un yapabileceklerini göstermesi açısından önemli bir noktada olacağı ve Apple Watch’a rakip olarak konumlanması bekleniyor.

Görsel: Jon Prosser / Twitter

İlgili İçerikler

Canlı Yayın Yapmak Günlük Hayatın Bir Parçası Haline Geldi mi?

Zehra Öney

Fransa Apple’a iPhone’ları Yavaşlattığı için 25 Milyon Euro Ceza Verdi

Zehra Öney

Üçüncü Çeyrekte Uygulama İndirme Sayısı ve Gelirleri Rekor Kırdı

Zehra Öney