Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Google, Chrome OS Flex ile Eski Mac ve Windows Bilgisayarları Kurtaracak

Google, Chrome OS Flex ile Eski Mac ve Windows Bilgisayarları Kurtaracak

Google, eski Mac ve Windows bilgisayarları, Chrome OS Flex ile Chromebook’a dönüştürüyor.

Windows ve Apple’ın en son sürüm işletim sistemlerini çalıştırmakta zorlanan eski bir Windows PC’niz veya Mac’iniz varsa Google o bilgisayarları Chromebook’a dönüştürmek istiyor. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Google, Chromebook’larda bulunan Chrome OS işletim sistemini Mac veya Windows PC’ye indirilebilir hale getiren Chrome OS Flex’e erken erişim sağladığını duyurdu.

Chrome OS Flex, Google’ın 2020’de Neverware’i satın almasıyla bünyesine kattığı CloudReady’nin resmi Google sürümü. Flex, bireylerin, okulların veya işletmelerin, Chrome OS’u bir USB sürücüsüne ücretsiz olarak indirmelerine olanak tanıyor ve kullanıcıların Mac veya Windows PC’lerine yüklemelerini sağlıyor. Ancak CloudReady, okullara ücret karşılığında ve işletmelere ise yıllık abonelik ücreti karşılığında bu servisi sunuyor.

Google, Chrome OS Flex’i, Mac ya da Windows bilgisayar sahibi olmasına rağmen, bilgisayarları bu işletim sistemlerinin son sürümünü çalıştırmakta zorlanan ve/veya cihazlarını değiştirmek için bütçeleri olmayan kişilere ait olan eski Mac ve Windows bilgisayarlara bir çözüm olarak konumlandırıyor. Tüketiciler veya IT departmanları yeni donanım satın almak yerine Chrome OS Flex’in en son sürümünü yükleyebilecekler.

Görsel: chromeenterprise.google

İlgili İçerikler

Zoom, Web e-Posta ve Takvim Servisi Geliştiriyor

Zehra Öney

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı ve Kripto Parayı, Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

Zehra Öney

LG, Hava Temizleyici Yüz Maskesini Tanıttı

Zehra Öney