Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Epic Games, 500 Milyon Hesap Sayısına Ulaştı

Epic Games, 500 Milyon Hesap Sayısına Ulaştı

Epic Games, 500 milyon hesap sayısına ulaştığını açıkladı. 6 milyondan fazla kişi de “The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience” demosunu indirdi.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Epic Games, 500 milyon hesap sayısına ulaştığını açıkladı. Bu kullanıcı hesaplarının büyük çoğunluğu bilgisayar oyunları alanında “satın al ve oyna” şeklinde gruplanırken, hesapların toplamı Fortnite ve Rocket League gibi oyunları oynayan konsol ve mobil cihaz hesapların toplamından oluşuyor.

Örneğin Fortnite’ı konsolda oynayan kullanıcıların bir Epic hesabı oluşturmalarına gerek yok; bunun yerine “isimsiz” bir Epic Games hesabı oluşturuluyor ve bu hesabın da görünür bir adı ve ona bağlı bir e-posta adresi bulunmuyor.

Fortnite’ın Mayıs 2020 itibarı ile 350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor ve bunlar, 500 milyon hesabın önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Epic Games Store, 2021’de 194 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve bu, 2020’ye göre 34 milyondan fazla artışa tekabül ediyor.

Kullanıcılar, 2021 yılında Epic Games Store’da 840 milyon dolar civarında harcama yaptılar ki bu da 2020’ye göre %20 oranında artış anlamına geliyor. Bu harcamaların üçte birinden biraz fazlası, üçüncü parti oyunlara harcandı.

Görsel: epicgames.com

İlgili İçerikler

Geliştiriciler 2008’den Bu Yana App Store’dan Ne Kadar Kazandı?

Zehra Öney

Halka Açılan Fitbit %50’den Fazla Değer Kazandı

Zehra Öney

Metaverse için Günümüzün Bilgisayar Gücü Yeterli Olacak mı?

Zehra Öney