Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Netflix, Şifre Paylaşımını Durdurmak için Yeni Özellikleri Test Ediyor

Netflix, Şifre Paylaşımını Durdurmak için Yeni Özellikleri Test Ediyor

Netflix, şifre paylaşımını durdurmak için yeni özellikleri Peru, Kosta Rika ve Şili’de test ediyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Netflix, kullanıcıların ev dışında şifre paylaşmalarını engelleyecek yeni bir özelliği test ediyor.

Netflix’in Hizmet Şartları, “bir hesabın ev dışındaki kişilerle paylaşılamayacağını” belirtse de, şirket şu anda bu politikayı uygulamıyor. Ancak bu durum, şirketin Şili, Kosta Rika ve Peru’da başladığı yeni test uygulamasında alt hesaplar için ekstra ücrete geçilmesiyle değişiyor.

Yeni özellik şu şekilde çalışıyor:

Ekstra Üye Ekleme: Standart ve Premium planları kullanan üyeler, birlikte yaşamadıkları en fazla iki kişi için alt hesap ekleyebilecekler. Bu yeni hesapların her biri kendi profiline, kişiselleştirilmiş önerilerine, giriş şifresine ve daha düşük bir aylık ücrete sahip olacak: Şili’de 2.380 Şili Peso’su (2,99 dolar), Kosta Rika’da 2,99 USD ve Peru’da 7,9 Peru Sol’u (2,12 dolar).

Profili Yeni Bir Hesaba Aktarma: Temel, Standart ve Premium planları kullanan üyeler, hesaplarını paylaşan kişilerin profil bilgilerini yeni bir hesaba veya Ekstra Üye alt hesabına taşıyabilecekler.  Bu taşıma işlemi, izleme geçmişini, listeyi ve kişiselleştirilmiş önerileri koruyabilecek.

Görsel: about.netflix.com

İlgili İçerikler

Google Kendi Kablosuz Ağ Sistemi Project Fi’ı Tanıttı

Zehra Öney

Spotify, Frankenstein ve Diğer Klasik Edebiyat Eserleriyle Sesli Kitapları Test Ediyor

Zehra Öney

Twitter, Uygulama İçinde YouTube Videolarını İzleme Desteği Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney