Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Apple TV Plus, En İyi Film Oscar’ını Kazanan İlk Video İzleme Servisi Oldu

Apple TV Plus, En İyi Film Oscar’ını Kazanan İlk Video İzleme Servisi Oldu

Apple TV Plus, “CODA” ile En İyi Film Oscar’ını kazanan ilk video izleme servisi olurken, Netflix’in “Power of the Dog”u da yönetmen Jane Campion’la tarihi bir galibiyet aldı.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Apple TV Plus, yayına başlamasından üç yıl sonra, “CODA” ile En İyi Film Oscar’ını alan ilk video izleme servisi oldu.

CODA filminin oyuncularından Troy Kotsur, En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar’ını kazanan ilk işitme engelli erkek oyuncu olurken, senarist ve yönetmen Sian Heder de En İyi Uyarlama Senaryo dalında ödül kazandı.

Çoğunlukla işitme engelli oyuncu kadrosuna sahip olan CODA; Gloucester, Massachusetts’te işitme engelli bir ailenin tek işiten üyesi olan lise öğrencisi Ruby’yi takip ediyor.

Apple, sınırlı bir süre, sınırlı sayıda sinemada gösterilen ve şu anda Apple TV Plus’ta yayınlanan filmin dağıtım hakları için 25 milyon dolar ödedi.

27 adaylık alan Netflix de törenden eli boş dönmedi. Jane Campion, “The Power of the Dog” ile tarihi bir başarıya imza attı ve En İyi Yönetmen Oscar’ını alan üçüncü kadın oldu.

Görsel: tv.apple.com

İlgili İçerikler

Fitbit, Pebble’ı Satın Alıyor

Zehra Öney

Apple, iPhone 12 mini’nin Üretimini Durdurabilir

Zehra Öney

Video Yayın Servislerine Gençler Nasıl Bakıyor?

Zehra Öney