Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Sony, Yeni PlayStation Plus Aboneliklerini Duyurdu

Sony, Yeni PlayStation Plus Aboneliklerini Duyurdu

Sony tarafından duyurulan yeni PlayStation Plus abonelikleri Haziran’da kullanıma sunulacak.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Sony, resmi olarak güncellenen yeni oyun abonelik servislerini tanıttı. Sony, PS Plus ve PlayStation Now’ı üç katmanlı bir hizmette birleştirdiği için PlayStation Plus ismini tutmaya devam ediyor.

PlayStation Plus Essential, en alt seviye olarak açıklandı ve PS Plus’ın mevcut sürümüyle aynı. Kullanıcılar, aboneliklerini sürdürdükleri sürece, ayda iki oyunu konsol ya da bilgisayarlarına indirebilecek ve oynayabilecekler. Ayrıca PSN Store’da indirimler, dosyaları kaydetmek için bulut depolama alanı ve çevrimiçi çok oyunculu erişim elde edecekler. Fiyatlandırma ABD için aylık 10 dolar, üç aylık 25 dolar ve yıllık 60 dolar olarak açıklandı.

Orta seviye, PlayStation Plus Extra olarak isimlendirildi. Kullanıcılar, PS Plus Essential’da sunulanlara ek olarak 400 adede kadar PS4 ve PS5 oyununa erişim sağlayabilecekler. Bunlar arasında PlayStation Studios oyunlarının yanı sıra üçüncü taraf yayıncıların oyunları da yer alacak. Ekstra aboneliğin ücreti aylık 15 dolar, üç aylık 40 dolar ve yıllık 100 dolar olarak açıklandı.

En üst seviye abonelik modeli olarak ise PlayStation Plus Premium açıklandı. Kullanıcılar Essential ve Extra’da yer alan her şeye erişebilecek ve bunların yanı sıra, bulut üzerinden oynanabilen PS3 oyunları da dahil olmak üzere 340 oyuna daha erişebilecekler. Belirli bir süre için sınırlı oyun demoları da PS Plus Premium’da mevcut olacak. PlayStation Plus Premium’un aylık 18 dolar, üç aylık 50 dolar ve yıllık 120 dolar üyelik ücreti olacak.

Görsel: blog.playstation.com

İlgili İçerikler

Apple Katlanır Bir Telefon Üretmeyi Planlıyor Olabilir

Zehra Öney

Apple Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

Zehra Öney

MMA Forum İstanbul İkinci Kez İstanbul’da Bugün Başlıyor

Zehra Öney