Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, M2 Çipli 9 Yeni Mac Modelini Test Etmeye Başladı

Apple, M2 Çipli 9 Yeni Mac Modelini Test Etmeye Başladı

Geliştirici kayıtları, Apple’ın kullanıma sunulması planlanan Mac bilgisayarlarıyla ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple yakında kendi geliştirdiği M1 çipinin yeni nesli tarafından desteklenecek yeni bir Mac bilgisayar serisini kullanıma sunabilir.

Apple, dört farklı M2 işlemciye sahip en az 9 Mac modelinin yaygın testlerine başladı ve bu da Apple’ın bunları piyasaya sürmeye hazırlandığını işaret ediyor. Apple, App Store’daki üçüncü taraf uygulamaları kullanarak cihazları test ediyor ve bu uygulamaların geliştiriciler tarafından tutulan kayıtları, şirketin kullanıma sunulması planlanan bilgisayar serisinden ne bekleyeceğimiz konusunda bize bir fikir veriyor.

Test edildiği bildirilen cihazlardan biri, MacBook Air. 8 çekirdekli işlemci ve 10 çekirdekli grafik işlemciye sahip olan M2 çip, M1’e göre 2 adet fazla grafik işlemci çekirdeği içeriyor.

Apple, Ekim ayında 14 ve 16 inç MacBook Pro’larını piyasaya sürdü, ancak şirketin M2 Pro ve M2 Max çipleri tarafından desteklenen 64 GB belleğe sahip yeni 14 inç ve 16 inç dizüstü bilgisayarları test etmeye başladığı görülüyor.

Görsel: Apple

İlgili İçerikler

Paramount, Video İzleme Servisini Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Microsoft, Kullanıcıların Xbox Oyun Konsollarını Google Assistant ile Kontrol Etmelerini Sağlıyor

Zehra Öney

Cannes Film Festivali Kırmızı Halı Selfie’lerini Yasakladı

Zehra Öney