Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

WhatsApp’ta Emoji ile Tepki Verme Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp’ta Emoji ile Tepki Verme Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp’ta emoji ile tepki verme özelliği tüm kullanıcılar için aktif olacak.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, WhatsApp, mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi.

Kullanıcılar, kendilerine gelen mesajlara emoji ile tepki vermek için 6 seçenekten birini kullanabilecekler. Bunlar arasında baş parmağını yukarı kaldırarak onaylama, kalp, gülerken gözlerinden yaş gelen, şaşıran, gözyaşıyla üzülen ve beşlik çakan (ya da dua eden) emoji’ler yer alıyor.

WhatsApp mesajlarına emoji ile yanıt vermek Facebook ya da Instagram mesajlarındaki gibi olacak. Kullanıcılar yanıt vermek istedikleri mesajın üzerine uzun süre basılı tuttuktan sonra çıkan seçenekler arasından göndermek istedikleri emoji tepkisini seçebilecekler.

Mesajlara emoji ile yanıt verme dışında, WhatsApp, kullanıcıların daha büyük dosyaları göndermelerini de mümkün hale getirdi. Daha önce 100 MB olan dosya boyut sınırı 2 GB’ye kadar yükseltildi.

WhatsApp bunun yanı sıra, grup sohbetleri için de üst sınırı yükseltti. Daha önce 256 olan grup üst sınırı 512’ye yükseltildi.

Görsel: blog.whatsapp.com

İlgili İçerikler

Amazon, Sağlık Servisini ABD Çapında Kullanıma Açıyor

Zehra Öney

Apple Watch ile Şeker Hastalığını Yüzde 85 Oranında Tespit Etmek Mümkün

Zehra Öney

Emoji’ler de Mahkemede Niyet Göstergesi Olarak Kabul Ediliyor

Zehra Öney