Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Apple, iPod Üretimini Sonlandırıyor

Apple, iPod Üretimini Sonlandırıyor

Apple, 20 yılın ardından iPod üretimini sonlandırıyor.

Apple, geçtiğimiz yıllar içinde çeşitli iPod modellerinin üretim ve satışını durdurmuştu, çünkü akıllı telefonlar mobil durumdayken müzik dinlemenin birincil cihazları olmuştu. Şirket buna rağmen iPod Touch üretimine devam etmişti. Ancak bu da çok uzun süreceğe benzemiyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple, iPod Touch’ların artık üretilmeyeceğini, yalnızca stoklar tükenene kadar satışına devam edileceğini belirtti.

2001 yılında tanıtılan iPod, devrimsel bir cihazdı ve milyonlarca kişinin müzik dinleme yöntemini değiştirmişti. iPod, insanların şarkıları tek tek satın alma fikrini güçlendirdi ve bu da Apple’ın 2003 yılında iTunes Music’i kullanıma sunmasını ve müzik sektörü için yeni bir dönemin başlamasını sağladı.

Şirketin Global Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Gred Joswiak, yayınladığı bildiride “Bugün, iPod’un ruhu yaşamaya devam ediyor. iPhone’dan Apple Watch’a, HomePod Mini’den Mac, iPad ve Apple TV’ye kadar tüm ürünlerimize harika bir müzik deneyimini entegre ettik.” dedi.

Görsel: apple.com

İlgili İçerikler

Moda Dergileri Sonbahar Sayılarına Blippar ile Hazırlanıyor

Zehra Öney

mRNA Aşı Teknolojisi Grip için de Test Ediliyor

Zehra Öney

Gmail Yakında Yazım Yanlışlarını Düzeltecek

Zehra Öney