Video Yayın Servislerine Gençler Nasıl Bakıyor?

0
288
Video Yayın Servislerine Gençler Nasıl Bakıyor?

18-29 yaş aralığındaki gençlerin %36’sı Disney’in yakında kullanıma sunulacak yayın servisine üye olabileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde Disney cephesinde önemli bir gelişme yaşandı. Şirket, pek çok klasikleşmiş eseri ve yeni prodüksiyonları ile birlikte kendi yayın servisini kurmaya hazırlanıyor. Sektörde yoğunlaşan haberlere göre, 2019 yılında Disney, Netflix ile yollarını ayırarak kendi yayın servisini kuracak. Kendi servisinde Frozen 2 ve Toy Story 4 gibi merakla beklenen eserlerinin yanı sıra tüm klasiklerini yayınlamaya hazırlanan Disney ve diğer yayın servisleriyle ilgili araştırmalar da gelmeye başladı.

Morning Consult tarafından yapılan ve The Drum’da yayınlanan araştırmaya göre, 18-29 yaş aralığındaki gençler Disney’in yeni yayın servisine üye olabileceğini belirtiyor.

Araştırmaya katılanların %34’ü halihazırda kullandıkları servisi Disney’in yeni servisi ile değiştirebileceğini belirtirken %58’i kullandıkları servise ek olarak Disney’in yeni servisini de kullanabileceklerini belirtti.

Buna karşılık araştırmaya katılanların %57’si çok fazla yayın servisi olduğunu belirtirken %73’ü izlemek istedikleri şovların tek bir yayın servisinde mevcut olmasını istiyor.

Araştırmaya katılanların %54’ü sadece bir ya da iki yayın servisine üyeyken %26’sı yayın servislerine herhangi bir ücret ödemediğini belirtti.

Siz hangi yayın servisini kullanıyorsunuz?

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here