Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Peek ile Dünyanın Her Yerinde Göz Muayenesi Yapılacak

Dünyamızda 285 milyon görme engelli bulunuyor, bunların 39 milyonu görme yetisini tamamen kaybetmiş durumdayken, 246 milyonu görme kaybı yaşıyor.

Göz sağlığı ve görme ile ilgili araştırmaların çarpıcı bir başka sonucu da şu: Görme engellerinin %80’i önlenebilir durumda, ancak çoğu insanın göz muayenesine bile erişim şansı bulunmuyor.

İşte bu noktada Londra merkezli Peek ekibi Mobil Sağlık alanında adeta bir devrime imza attı: Bir mobil uygulama ve düşük bütçeli bir kit ile göz muayenesinin dünyanın her yerinde yapılmasını mümkün kılıyor. Katarakt ve retinayı yüksek kalite çözünürlükte tarayan ve doktorların tanı koyabilmesini sağlayan uygulamayı geliştirmek için ekip, London School of Hygiene & Tropical Medicine, University of Strathclyde ve NHS Glasgow Centre for Ophthalmic Research ile birlikte çalışmalarını yürütüyor.

Çalışmaya sizler de destek olabilirsiniz: Indiegogo’da fonlamaya açılan kampanya ile dünyanın herhangi bir yerindeki doktora bu kiti hediye edebilir ya da eğer doktorsanız kendiniz için alabilirsiniz: (https://www.indiegogo.com/projects/peek-retina)

İlgili İçerikler

22 Milyon Mobil Kullanıcıya Sahip Walmart Yeni Mobil Ödeme Sistemini Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Apple Pay Yeni Ülkelerde Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

2018’e Kadar E-Kitap Satışları Basılı Yayınları Geçecek

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır