Zehra Öney
Genel

Google Street View’ı Ayrı Bir Uygulama Olarak Kullanıma Sundu

Google’ın en güçlü olduğu alanların başında gelen Harita hizmetinde kullanıcılar pek çok servisi aynı anda kullanabiliyor: Yol tarifinden trafik bilgilerine, sualtı görüntülerinden fotoğraflara kadar pek çok hizmetin yer aldığı Harita uygulamasındaki Street View özelliği, ayrı bir uygulama olarak Google tarafından yayınlandı.

Google’ın önceden duyurmadan yayına aldığı uygulamada, kullanıcılar Street View özelliği bulunan noktalardaki sokak görüntülerini görebilecekler. Sadece bununla da sınırlı değil, Google ayrıca kullanıcılara uygulama içerisinden kullanıcıların çektiği panoramik fotoğrafları da yüklemelerini sağlayacak. Kullanıcılar panoramik fotoğraf çekmek için harici bir uygulama kullanılmasına gerek olmadan doğrudan Street View uygulaması içinden kendi panoramik fotoğraflarını çekebiliyor olacaklar.

App Annie’nin yayınladığı rapora göre şimdiye kadar en çok indirilen 8. Uygulama olan Google Maps’in başarısı malum. Google’ın bu uygulamanın popülerliğinden yararlanarak uygulama içerisinden uygulama çıkarması ise, sektörde son dönemin yükselen trendlerinden: Facebook’un Messenger’ı ayrı bir uygulama haline getirmesi, Instagram’ın Layout uygulamasını sunmasının ardından Google’ın da Maps uygulamasından Street View’ı ayırması stratejik açıdan ne kadar doğru olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Alphabet İkinci Çeyrekte 21,5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Amerika’da e-Ticaret Hacmi Bu Yıl 334 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Alphabet, 2020 İkinci Çeyrek Gelir Raporunu Açıkladı

Zehra Öney

Yorum yapın