Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Android Pay Amerika’da Kullanıma Sunuldu

Google, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 milyondan fazla noktada kullanılabilecek mobil ödeme sistemi Android Pay’i 10 Eylül’de Amerika’da kullanıma sundu.

Tek dokunuşla ödeme yapmayı sağlayan Android Pay’i, telefonlarındaki işletim sistemi Android Kitkat 4.4 ve daha üstü versiyonları olanlar kullanabilecekler. NFC ile çalışan sistemi, daha önceki Google Wallet kullanıcıları, uygulamalarını güncelleyerek kullanabilecekken, telefonunda Google Wallet bulunmayan kullanıcılar yeni uygulamayı indirerek kullanabilecekler. Google’ın mobil ödeme sistemini kullanıma sunmasının ardından hisseleri %1.4 oranında artış gösterdi.

Mobil ödeme sektörü ise, henüz birkaç yıllık bir geçmişe sahip olsa da, yakın zamanda gelişmiş ülkelerdeki işlemlerin büyük çoğunluğunun mobil ödeme üzerinden gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bununla birlikte IDC’nin tahminine göre NFC ile mobil ödeme işlem büyüklüğünün 2017’de 1 trilyon dolarlık bir pazara ulaşması bekleniyor.

Android Pay, American Express, Discover Financial Services, MasterCard ve VISA’yı destekliyor. Citigroup ve Wells Fargo & Co da yakında Android Pay ekosisteminde yerini alacak.

İlgili İçerikler

Apple Watch Series 7, 15 Ekim’de Raflarda Yerini Alacak

Zehra Öney

Sony, PlayStation Oyunlarını Mobile Getirmeye Hazırlanıyor

Zehra Öney

Instagram, Influencer’ların E-Sigara, Silah ve Tütün Ürünleri Reklamları Yapmasını Yasaklıyor

Zehra Öney

Yorum yapın