Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook 360 Derece Videoları Desteklemeye Başladı

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, videoya verdiği önemi gün geçtikçe artırıyor. Günde 4 milyardan fazla videonun izlendiği Facebook, son olarak geçtiğimiz haftalarda GIF desteği sunmaya başlayarak kullanıcıların uzun süredir beklediği bir uygulamayı hayata geçirmişti.

Facebook kullanıcı deneyimini artıracak geliştirmeler yapmaya devam ediyor; şirketten yapılan son açıklamaya göre, artık Haber Kaynağı’nda 360 derece video izlemek mümkün olacak. İlk olarak web sürümü ve Android işletim sistemi için sunulan özellik kapsamında Star Wars, GoPro, VICE, Discovery, LeBron James & Uninterrupted yayıncılar da Facebook’un 360 derece video desteğinden sonra 360 videolar yayınlamaya başlayacaklar.

Birkaç ay içinde iOS işletim sistemi için de kullanıma sunulacak 360 derece video formatı, aynı zamanda reklam videolarında da kullanılabilecek.

İzleyicilerin sahnenin her açısını görebilmesini sağlayan 360 derece videoları YouTube da destekliyor. Bununla birlikte 360 derece görüntü çekebilmek için Bubblcam gibi özel kameralara ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple sıradan kullanıcıların bu tür videolar çekebilmesi için çeşitli donanımlara sahip olması gerekiyor.

İlgili İçerikler

Microsoft, Fallout’un Geliştiricisi Bethesda’nın Bağlı Olduğu Şirketi 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı

Zehra Öney

Sosyal Medyanın En Çok Sevilen 10 Markası

Zehra Öney

ABD’deki Mobil Ödeme İşlemleri 2021 Yılında Yaklaşık 190 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Yorum yapın