Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram Yeni Uygulaması Boomerang’ı Yayınladı

2010’da ilk kez yayınlanan ve dünyanın en büyük fotoğraf paylaşma uygulamalarından biri olan Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra üye sayısını artırmaya devam ederken, bir yandan da yeni uygulamalar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu uygulamalardan ilki olan Hyperlapse ile, kullanıcıların yaptıkları gerçek zamanlı çekimler, hızlı kurgu ile gösteriliyordu. 2014 yılında sınırlı olarak yayınlanan Hyperlapse, 2015 yılında tam sürüm olarak yayınlanmıştı.

Kolaj severler için kendi kolaj uygulaması olan Collage’ı yayınlayan Instagram, bu kez kullanıcıların karşısına yine yeni bir uygulama ile daha çıktı.

Dün hem Android hem de iOS için yayınlanan Boomerang ile, kullanıcılar 1 saniyelik video içerikler hazırlayabilecekler. Halihazırda 15 saniyeye kadar video servisi sunan Instagram’ın, süreyi 1 saniyeye düşüren Boomerang uygulaması, daha çok GIF severlere hitap ediyor. Kesintisiz olarak 4 saniye boyunca video çekebilen uygulamada, kullanıcılar istedikleri “loop”u seçerek kendi sosyal ağlarında paylaşabiliyorlar: Boomerang tarafından üretilen videolarda ses bulunmuyor.

Boomerang’ın ortaya çıkış öyküsü de son derece ilginç: Uygulamanın Ürün Müdürü John Barnett’a göre, uygulama Temmuz’da gerçekleştirilen hackathon’da bir grup Instagram Android mühendisi arasında doğan fikir sonucu ortaya çıkan uygulama yazıldıktan sonra Instagram ekibince de beğenilince lansmanını yapmaya karar vermişler.

Kullanmak için Instagram hesabı gerektirmeyen Boomerang’ın ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

İlgili İçerikler

WhatsApp, Hesap Doğrulamak için Flaş Arama Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6’yı 1 Mart’ta Tanıtacak

Zehra Öney

Apple, ABD’deki Bazı Mağazalarını Yeniden Kapatıyor

Zehra Öney

Yorum yapın